DIETA

Działające w Kielcach studio Mariposa to miejsce, gdzie spełniają się marzenia różnych osób o pięknej i zgrabnej sylwetce oraz znakomitym stanie zdrowia na długie lata. Zatrudniani przez nas profesjonalni dietetycy dokładają wszelkich starań, aby wspomóc swoich klientów w realizacji wyznaczonych celów.

Działające w Kielcach studio Mariposa to miejsce, gdzie spełniają się marzenia różnych osób o pięknej i zgrabnej sylwetce oraz znakomitym stanie zdrowia na długie lata. Zatrudniani przez nas profesjonalni dietetycy dokładają wszelkich starań, aby wspomóc swoich klientów w realizacji wyznaczonych celów.

Jak powszechnie wiadomo, rozsądna dieta to klucz do sukcesu. Zarówno przy budowie masy mięśniowej jak i redukcji tkanki tłuszczowej 70% Państwa rezultatów zależy od stosowania odpowiednio zbilansowanej diety. Słowo dieta niepoprawnie kojarzy się z odchudzaniem. Nic bardziej mylnego. Dieta to sposób odżywiania. Istnieje wiele jej rodzajów. Dieta redukcyjna to plan żywieniowy ułożony w taki sposób, aby można było zdrowo stracić na wadze (bez efektu jojo), nie głodząc się. Dieta skierowana na budowę masy mięśniowej to plan żywieniowy z dodatnim bilansem kalorycznym (zdrowych kalorii) skierowany dla osób aktywnych fizycznie. Odpowiedni stosunek makroskładników (białek, tłuszczy i węglowodanów) sprawi, że ilość tkanki tłuszczowej będzie spadać nawet przy nadwyżce kalorycznej. Jeśli Państwa masa ciała jest prawidłowa, ale problemem jest brzucha, wzdęcia, przelewanie w jelitach, zgaga – warto skorzystać ze specjalistycznej diety z wykluczeniem produktów antyżywieniowych. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do klientów z Kielc, którzy planują w najbliższym czasie zrzucić zbędne kilogramy oraz zadbać o znakomite samopoczucie psychofizyczne. Realizacja tego planu z wybranym trenerem jest możliwa.

Nieważne, jaki jest Państwa cel – harmonogram żywieniowy, do którego należy stosować się w 100%, pomoże poczuć się dużo lepiej. Prawidłowa dieta reguluje parametry morfologiczne. Zmniejszeniu ulega poziom cukru oraz “złego” cholesterolu we krwi, reguluje się praca tarczycy. Kiedy działa się według wytycznych,zmniejsza się ryzyko pojawiania się napadów głodu, ochoty na słodycze, poprawia się sen. Państwa koncentracja wzrasta, nie ma spadków samopoczucia w ciągu dnia. Po kilku tygodniach okazuje się, że wcale nie jest konieczna trzecia kawa, a na ciasteczko z kremem nie ma już ochoty. Zdrowe przyzwyczajenia kierują klientów do półek ze zdrowym jedzeniem, po którym każdy czuje się świetnie.

dieta

JAK WYGLĄDA KONSULTACJA DIETETYCZNA

wykonujemy pomiary na wadze metabolicznej uwzględniającej takie składowe ciała jak : masa ciała, masa tkanki mięśniowej, otłuszczenie narządów wewnętrznych, poziom tkanki tłuszczowej, zapotrzebowanie kaloryczne, wiek metaboliczny. Analizujemy wyniki

rozmawiamy na temat wskazań, przeciwwskazań, preferencji żywieniowych

analizujemy wyniki badań (najlepiej z ostatnich 3 miesięcy)

wykonujemy pomiary taśmą centymetrową oraz zdjęcia sylwetki

CZY WIESZ ŻE…?

Podczas stosowania każdej diety redukcyjnej Twoje ciało, skóra może tracić jędrność. Ćwiczenia pomagają zniwelować skutki uboczne chudnięcia, zwiększając gęstość skóry, sprawiając, że ciało wygląda zdrowo. Ruch działa napędzająco na metabolizm, zatem efekty osiągasz jeszcze szybciej. Podczas budowania masy mięśniowej ciężki trening to nieodzowna część procesu. Jedno w połączeniu z drugim sprawi, że zbudujesz swoje mięśnie bez odkładania tkanki tłuszczowej. Nie czekaj, aż będziesz musiał zainwestować w leczenie – zainwestuj w ruch i zdrowe jedzenie.

Dieta i indywidualny plan żywieniowy

Zastanawiają się Państwo, jak na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe? Pomogą w tym jadłospisy sporządzone przez profesjonalnych dietetyków, których zatrudnia studio Mariposa z Kielc. W trakcie ich przygotowywania bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby, a także ewentualne choroby i nietolerancje pokarmowe, jak również preferencje kulinarne klientów. Zajmiemy się nie tylko komponowaniem poszczególnych posiłków, ale również ich właściwym rozplanowaniem. Opracowana przez wysoko wykwalifikowanych trenerów personalnych z Kielc dieta sprawi, że już wkrótce każdy nasz klient będzie mógł cieszyć się piękną, szczupłą sylwetką oraz wyśmienitym zdrowiem. Dzięki niej organizm na bieżąco będzie otrzymywał wszystkie niezbędne substancje odżywcze dokładnie w takiej ilości, jakiej potrzebuje.

Podczas przygotowywania menu dla konsumentów zwracamy zawsze uwagę na prowadzony przez nich tryb życia. Nie ma znaczenia, czy należą Państwo do osób regularnie uprawiających sport, czy też spędzają długie godziny przed komputerem lub telewizorem. Wykonany przez nas indywidualny plan żywieniowy będzie zawsze dostosowany do indywidualnych wymagań dietetycznych. Przy sporządzaniu dokładnej diety korzystamy z bogatego doświadczenia zawodowego oraz szerokiej wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii czy biomechaniki ruchu. Wypełniając sumiennie zawarte w nim zalecenia, zwiększają Państwo swoje szanse na osiągnięcie spektakularnego sukcesu w procesie odchudzania. Szczególnie dużo uwagi poświęcamy osobom borykającym się z problemem znacznej nadwagi oraz otyłości. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w ich przypadku intensywny wysiłek fizyczny jest nie tylko niewskazany, ale też niebezpieczny dla zdrowia. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby doprowadzić do zredukowania ich wagi wyłącznie za pomocą zmiany nawyków żywieniowych.

Dieta nie tylko dla otyłych

Warto mieć świadomość, że stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety jest bardzo ważne również w przypadku szczupłych osób, które nie mają tendencji do tycia. Prawidłowe skomponowane posiłki dostarczają im bowiem energii na cały dzień oraz zapewniają zdrowie i wyśmienitą kondycję fizyczną. Nawet jeśli mają Państwo nienaganną, zgrabną sylwetkę, warto regularnie korzystać z naszych usług. Pomożemy  w dobraniu menu idealnie dopasowanego do potrzeb danej osoby.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co wziąć ze sobą na konsultację?

Podstawowe badania morfologiczne nie starsze niż 3 miesiące.

Ile trwa konsultacja?

Około 30-40 min.

Jak długo będę czekać na rozpiskę diety?

Do tygodnia od konsultacji.

Czy będę musiał/a przyjmować suplementy?

Jest to kwestia indywidualna – w zależności od prowadzonego trybu życia, aktywności fizycznej itp.

Jak szybko pojawią się efekty w przypadku diety redukcyjnej?

W bezpieczny sposób będziesz tracić 0,5 – 1,5 kg tygodniowo.

Czy masa ciała utrzyma się?

Jeśli nie wrócisz do starych nawyków żywieniowych to TAK.

Czy długo czeka się na termin konsultacji?

Godziny okołopołudniowe – maksymalnie 3 dni, popołudniowe lub poranne – około tygodnia.

Ile kosztuje konsultacja z planem żywieniowym?

150 zł lub gratis przy zakupie pakiecie treningów personalnych.

X